Дома Топ вести Ливерпул ја сака новата шпанска ѕвезда

Ливерпул ја сака новата шпанска ѕвезда

Јирген Клоп сака во летниот преоден рок да го засили средниот ред, а сега има ново име на списокот.

Пристигна Мекалистер од Брајтон, но „црвените“ сакаат да доведат уште едно засилување во средиот ред, па се заинтересирани за Габри Виега од Селта.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Овој 21-годишен играч за врска импресионираше оваа сезона со своите настапи за Селта Виго.

Шпанските медиуми пренесуваат дека многу европски гиганти се заинтересирани за шпанскиот плејмејкер, па Ливерпул сака да ја победи конкуренцијата.

Селта за неговата слобода бара 40 милиони евра, па „црвените“ ќе треба да го одврзат кесето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Рома и Наполи се силно заинтересирана за младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба, прене…