Дома Фудбал Англија Ливерпул ја пронајде замената за Вајналдум

Ливерпул ја пронајде замената за Вајналдум

Познато е дека Вајналдум е на излезните врати во Ливерпул и дека негов следен клуб би требало да биде Барселона.

Клоп долго беше во потрага за негова замена, а англиските медиуми информираат дека замената конечно е пронајдена.

Се работи за играчот на Удинезе, Родриго Де Паул, кој до крајот на јануари би требало да го засили Ливерпул.

Сепак, проблем претставува цената која Удинезе ја постави за овој фудбалер, а таа изнесува дури 40 милиони евра.

Останува да бидиме дали англиските медиуми се во право, односно дали Де Паул до крајот на јануари ќе потпиша за Црвените.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Неверојатен пресврт на Баерн, Левандовски го доби дуелот со Халанд 🎥

Баерн Минхен и Борусија Дортмунд одиграа спектакуларен натпревар кој на крајот им припадна…