Дома Трансфер зона Ливерпул тргнува по ѕвездата на Канада

Ливерпул тргнува по ѕвездата на Канада


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Ливерпул е силно заинтересиран за напаѓачот на Лил и канадски репрезентативец, Џонатан Дејвид.

Дејвид игра уште една фантастична сезона и моментално се етаблираше во еден од најдобрите млади напаѓачи во Европа.

22-годишниот Канаѓанец е мета на многу клубови, меѓу кои Милан и Баерн, па поради тоа Ливерпул сака што побрзо да ја победи конкуренцијата.

Клоп подолго време го следи Дејвид и сакаше да го доведе уште минатото лето, а верува дека ќе биде идеална замена за Фирмињо, кој е на излезна врата.

„Црвените“ се спремни за него да понудат 50 милиони евра во јануари, а и самиот напаѓач сака да ја промени средината.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Вест Хем одбил понуд…