Дома Топ вести Ливерпул тргнува по Жил Кунде

Ливерпул тргнува по Жил Кунде


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Англискиот гигант Ливерпул е силно заинтересиран за дефанзивецот на Барселона и француски репрезентативец, Жил Кунде.

Французинот имаше добра сезона, но не игра на својата природна позиција, бидејќи често Чави го користи како бек, па е спремен да го напушти клубот.

Од друга страна Барселона планира да продава играчи за да остане во границите на финансискиот фер-плеј, но не сака да го пушти Кунде за помалку од 60 милиони евра.

Клоп сака ова лето да доведе врвен дефанзивец кој ќе биде партнер на Ван Дајк, па смета дека Кунде би бил идеално решение.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Модриќ може да се пресели во Интер Мајами

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Лука Модриќ о…