Дома Фудбал Англија Ливерпул почна преговори со Чаби Алонсо

Ливерпул почна преговори со Чаби Алонсо

Чаби Алонсо на крајот од сезоната си оди од Баер Леверкузен, а за неговиот потпис се борат Ливерпул и Баерн Минхен.

Алонсо прави „чуда“ со Баер Леверкузен каде е лидер на табелата и оваа сезона се бори за титулата во Бундес лигата.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Фармацевтите“ се свесни дека нема да можат да го задржат долго, а Ливерпул веќе стапил во контакт со германскиот клуб.

Баерн Минхен исто така врши притисок и сака да го доведе на „Алијанц Арена“, меѓутоа во моментов Шпанецот преферира преселба во Ливерпул.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Шок за Хрватска: Далиќ без најдобриот стрелец на ЕП?!

Селекторот на репрезентацијата на Хрватска, Златко Далиќ доби лоша вест пред Европското пр…