Дома Фудбал Англија Ливерпул потврди разделба со четири ѕвезди

Ливерпул потврди разделба со четири ѕвезди


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Ливерпул потврди дека на крајот на сезоната ќе се раздели со четворица фудбалери.

Станува збор за Милнер, Наби Кеита, Фирмињо и Алекс Окслејд-Чембрлејн, чии договори истекуваат во јуни.

Ливерпул им се заблагодари  на четворицата за продонесот кој го дадоа изминатите години пред натпреварот со Астон Вила.

Сите фудбалери имаа значајна улога во тимот изминатите години и беа важен дел од освојувањето на Премиер лигата и Лигата на шампиони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Се спушта завесата во Премиер лигата: Лестер или Евертон, еден ќе ја напушти елитата

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Денес има го…