Дома Фудбал Англија Ливерпул на лето мора да плати 12 милиони за Жота

Ливерпул на лето мора да плати 12 милиони за Жота

Ливерпул на лето мора да му плати на Вулверхемптон сума од 12 милиони фунти за трансферот на Диого Жота.

Ова стана јасно откако денес „Гардијан“ го откри начинот според кој Ливерпул треба да ја плати трансферната сума од 45 милиони фунти за Диого Жота.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Португалецот пристигна на „Енфилд“ во септември минатата година, но првично Ливерпул платил само 4 милиони , а потоа до декември уплатиле уште 1 милион фунти.

На крајот на сезоната „црвените“ треба да плати уште 12 милиони фунти, а преостанатата сума треба да ја исплати во наредните две години.

Вечерва Жота за прв пат ќе се врати на својот поранешен стадион, бидејќи Ливерпул му гостува на Вулверхемптон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Борусија Дортмунд ослабена во реваншот против Атлетико Мадрид

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Себастијан Але ќе го пропушти реваншот од четвртфиналето …