Дома Фудбал Англија Ливерпул има нова „деветка“

Ливерпул има нова „деветка“

Tимот на Ливерпул официјално објави дека во новата сезона, дресот со број девет ќе го носи Уругваецот, Дарвин Нуњез.

Нуњез пристигна во Ливерпул минатото лето за 100 милиони фунти, плус бонуси, но во негвата дебитантска сезона постигна само 15 гола и подели четири асистенции. Навивачите не беа задоволни од таквиот учинок и очекуваа повеќе.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


„Деветката“ беше на грбот на Роберто Фирмино, па откако Бразилецот си замина, Нуњез се одлучи да ја побара и доби дозвола да биде новата „деветка“ во тимот на Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…