Дома Фудбал Лига на шампиони Ливерпул игра „викторија“ пред голот на Милан, Мањан му одбрани пенал на Салах 🎥

Ливерпул игра „викторија“ пред голот на Милан, Мањан му одбрани пенал на Салах 🎥

Ливерпул отвори фуриозно против Милан, се игра пред голот на „росонерите“ и се создаваат шанси.

Александар Арнолд го отвори резултат, а само неколку минути подоцна можеше да биде и 2:0. Ливерпул доби пенал, но Мањан усепа да го одбрани ударот од белата точка на Египќанецот.

ГОЛОТ НА АРНОЛД

ПРОМАШЕНИОТ ПЕНЛА НА САЛАХ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Пеле со видео порака ги успокои фановите🎥

Бразилската фудбалска легенда, Пеле продолжува со рехабилитацијата после операцјата која ј…