Дома Фудбал Лига на шампиони „Лео дај ми го дресот, ќе ти ја дадам мајка ми“

„Лео дај ми го дресот, ќе ти ја дадам мајка ми“

Вечерва ПСЖ го игра натпреварот против Лајпциг во Лигата на шампионите, а на оваа средба интересен транспарент беше забележан на трибините.

Едно момче се појави со картон на кој го бара дресот на Аргентинецот, додека за возврат ја „нуди“ неговата мајка.

За издвојување од овој натпревар е и средбата помеѓу Меси и Роналдињо – ако сте ја проуштиле погледнете ја тука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…