Дома Трансфер зона Ленгле заминува, има две понуди на маса

Ленгле заминува, има две понуди на маса

Рома и Тотенхем се силно заинтересирани за дефанзивецот на Барселона, Клемен Ленгле, пренесува каталонски „Спорт“.

Жозе Мурињо сака да ја засили одбраната и Французинот е прво име на неговиот список.

Ленгле е на излезна врата и сигурно ќе ја напушти Барселона во летниот преоден рок.

Тотенхем исто така е заинтересиран, но проблем за Каталонците е што двата клуба го сакаат дефанзивецот само на позајмица.

Ленгле преферира трансфер во Рома, бидејќи верува дека ќе има повеќе простор за игра и сака да работи со Жозе Мурињо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Конте во Тотенхем „отпишал“ четворица играчи кои вредат 100 милиони евра

Медиумите на Островот пренесуваат дека раководството на Тотенхем испратило порака до четво…