Дома Останати Авто Мото Леклер најбрз во Монца, Италијанците направија спектакл (видео)

Леклер најбрз во Монца, Италијанците направија спектакл (видео)

Шарл Леклер го запиша вториот триумф по ред, откако славеше за големата награда на Италија, на патеката во „Монца“.

Леклер го издржа притисокот од Хамилтон и Ботас и успеа да го одбрани првото место, успех со кој му ја донесе првата победа на Ферари на Монца по пауза од цели девет години.

Италијанските навивачи направија спекракл во домот на Ферари за победата на Леклер.

Трката во Италија се покажа како импресивнa и за Рено, Даниел Рикиардо заврши како четврти а Нико Хулкенберг како петти. Бодови уште освоија и Алекс Албон, Серхио Перез, Макс Верстапен, Антонио Џовинаци и Ландо Норис.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Кинески атлетичар истрча маратон од 66 километри низ неговиот дом (ВИДЕО)

Кинескиот атлетичар Пан Шанцу се реши на интересен подвиг. Шанцу во неговиот дом истрчал 6…