Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Легендата на Реал обвинува: Шпанија го намести мечот со Јапонија

Легендата на Реал обвинува: Шпанија го намести мечот со Јапонија


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Легендата на Реал Мадрид и мексиканската репрезентација, Уго Санчез, тврди дека поразот на Шпанија против Јапонија не бил случаен и дека „фуријата“ го наместила натпреварот.

Шпанија беше поразена од Јапонија со 2:1 во натпреварот од третото коло од групата Е, па заврши на второто место во групата и ја избегна Хрватска во осминафиналето.

„Не сум во главата на Луис Енрике, но сигурен сум дека тој размислуваше за нокаут фазата и им дозволи на Јапонците да победат. Тоа беше голем ризик, но како што гледате, се исплатеше“, изјави Санчез.

„Нормално, Луис Енрике, нема да признае дека намерно загубил. Но, мора да разбереме кога тренерот ќе каже „сакам повеќе“ и да избере полесен пат до целта“. Тоа не е ништо ново, и јас додека бев тренер во Пумас го правев истото“,, додаде Суарез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

„Гакпо погреши, избрза со трансферот во Ливерпул“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Искусниот стратег Ро…