Дома Фудбал Останато Легендарниот Сколари го освои Бразил, Палмеирас нов шампион! (ВИДЕО)

Легендарниот Сколари го освои Бразил, Палмеирас нов шампион! (ВИДЕО)

palmeiras

Со победата во Рио фудбалерите на Палемирас стигнаа до нова титула во бразилското првенство.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Нов шампион на Бразил е Палмеирас!

Овој тим славеше со 0:1 против Васко Де Гама и така на едно коло пред крајот стигнаа до недостижна предност на врвот во однос на Фламенго кој има пет бода помалку.

Голот на одлука го постигна Дајверсон во 72-та минута од натпреварот.

Ова е 10-та титула во бразилската Серија А за Палмеирас, а од клупата до овој успех ги предводеше легендарниот Луис Фелипе Сколари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…