Дома Фудбал Левандовски: Сакам следната сезона да играме заедно со Меси

Левандовски: Сакам следната сезона да играме заедно со Меси

Фудбалерот на Барселона Роберт Левандовски порача дека би сакал Лионел Меси да се врати во Барселона и да бидат соиграчи.

Аргентинскиот репрезентативец го напушти каталонскиот клуб во 2021 година и се пресели во Пари Сен Жермен, а медиумите се почесто пишуваат за негово враќање.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Еден кој би сакал да го види на „Камп Ноу“ е Роберт Левандовски, кој во минатото често зборуваше позитивно за Меси.

„Неговото место е во Барселона и ако се врати тоа би било нешто неверојатно. Сите знаеме дека тој припаѓа овде, но не можам да знам што ќе се случи во иднина.

Сакам следната сезона ќе играме заедно“, изјави Левандовски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …