Дома Фудбал Останато Левандовски избра четири омилени играчи, голманската позиција е големо изненадување

Левандовски избра четири омилени играчи, голманската позиција е големо изненадување

Роберт Левандовски го напушти Баерн после осум години и премина во Барселона.

Минатиот викенд тој дебитираше во ремито против Рајо Ваљекано 0:0. Сега Барселона објави видео во кое полскиот напаѓач ги избира најомилените играчи според позициите.

Најизненадувачка е голманската позиција каде што Левандовски го избра Французинот Фабијан Бартез. Левандовски објасни дека како дете многу ја следел репрезентацијата на Франција и му се допаѓал неговиот стил.

За дефанзивец го избра Пујол, во средината неговиот поранешен соиграч од Баерн, Бастијан Швајнштајгер и во нападот легендарниот Тиери Анри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…