Дома Фудбал Германија Левандовски игра во супер форма: Овие бројки се импресивни!

Левандовски игра во супер форма: Овие бројки се импресивни!

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски има неверојатни бројки оваа сезона.

Баерн Минхен вчера го совлада грчки Олимпијакос со 2:0.

На „Алијанц Арената“ претходните денвои се случија кадровски промени.

Нико Ковач беше сменет, Ханс Флик го превзема Баерн како привремено решение и на своето деби запиша победа која ја обезбедија Левандовски и Перишиќ со головите во второто полувреме.

За полскиот напаѓач ова беше 21-ви гол сезоната, а се уште сме само ноември. Левандовски верувале или не погодувал на секој натпревар на кој играч. Во десет кола во Бундес лигата постигна 14 голови за Баерн кој не игра премногу убедливо во Бундес лигата.

Тренерот на Баерн изјави дека Левандовски наскоро треба да оди на мала интервенција, меѓутоа нема сомневање дека додека игра во ваква форма ќе гледа колку што е можно да ја одложува.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Баерн ќе слави 120 години постоење со фантастичен ретро дрес (ФОТО)

Германскиот гигант Баерн Минхен слави 120 години постоење и по тој повод на 8. март против…