Дома Фудбал Ла Лига отвори истрага против играчите на Барселона

Ла Лига отвори истрага против играчите на Барселона

Челните луѓе на Ла Лига започнаа истрага против играчите на Барселона за нарушување на протоколите за Ковид 19, пренесуваат шпанските медиуми.

Причината е собирањето на фудбалерите во домот на Лео Меси, каде беа прекршени препораките за бројот на луѓе собрани на едно место.

Од клубот одрекуваат дека имаат одговорност за споменатиот собир и сметаат дека тука нема прекршувања бидејќу играчите се секој ден заедно во „балон“ во тренинг центарот.

Проблем е што на собирот присуствувале и понежните половини на фудбалерите. Ла Лига започна истрага против играчите, но не и против клубот, бидејќи тоа било приватна забава.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Јувентус започна преговори со Гатузо

Јувентус веќе ја започна потрагата по нов тренер за следната сезона, пренесуваат италијанс…