Дома Останати Кошарка НБА Лас Вегас може да биде нов тим во НБА и тоа со Леброн како сопственик!

Лас Вегас може да биде нов тим во НБА и тоа со Леброн како сопственик!

Подолго време се најавува проширување на НБА лигата со нови два тима и тоа Лас Вегас и Сиетел. Новинарот Рик Бухер од „ЕСПН“ објави дека наскоро ќе биде официјализирано од која година ќе влезат во новите две франшизи во лигата.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Посебно интересна е информацијата за влез на Лас Вегас, затоа што сопственик на оваа франшиза може да биде Леброн Џејмс.

Ако се случи такво нешто Леброн ќе стане вториот кошаркар кој има свој тим затоа што легендарниот Мајкл Џордан е сосптвеник на Шарлот Хорнетс. Леброн е акционер во повеќе клубови, има удел и во Ливерпул и Бостон Ред Сокс (бејзбол). Сега за првпат би добил можност да биде мнозински сопственик во кошаркарски клуб.

За вљубениците во кошарката радносна вест е реактивирањето на Суперсоникс од Сиетл која до 2008 година настапуваше во НБА и играше НБА финале.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Масовна тепачка на дербито Зенит – Спартак🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Денес се играше …