Дома Останати Кошарка НБА Лас Вегас може да биде нов тим во НБА и тоа со Леброн како сопственик!

Лас Вегас може да биде нов тим во НБА и тоа со Леброн како сопственик!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Подолго време се најавува проширување на НБА лигата со нови два тима и тоа Лас Вегас и Сиетел. Новинарот Рик Бухер од „ЕСПН“ објави дека наскоро ќе биде официјализирано од која година ќе влезат во новите две франшизи во лигата.

Посебно интересна е информацијата за влез на Лас Вегас, затоа што сопственик на оваа франшиза може да биде Леброн Џејмс.

Ако се случи такво нешто Леброн ќе стане вториот кошаркар кој има свој тим затоа што легендарниот Мајкл Џордан е сосптвеник на Шарлот Хорнетс. Леброн е акционер во повеќе клубови, има удел и во Ливерпул и Бостон Ред Сокс (бејзбол). Сега за првпат би добил можност да биде мнозински сопственик во кошаркарски клуб.

За вљубениците во кошарката радносна вест е реактивирањето на Суперсоникс од Сиетл која до 2008 година настапуваше во НБА и играше НБА финале.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Сити сака да го „украде“ суперталентот на Милан

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Во младинските катего…