Дома Трансфер зона Кутињо се сели во Арсенал?

Кутињо се сели во Арсенал?

Филипе Кутињо во јануари направи изненадувачки трансфер од Барселона во Астон Вила.

Бразилецот не ги оправда очекувањата на „Камп Ноу“ и се врати во Премиер лигата, каде ќе го носи дресот на Астон Вила на позајмица со крајот на сезоната.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Бразилецот не ги оправда очекувањата на „Камп Ноу“ и се врати во Премиер лигата, каде ќе го носи дресот на Астон Вила на позајмица со крајот на сезоната.

Астон Вила има опција да го откупи Кутињо за 40 милиони фунти, но проблем е огромната плата која ја добива Бразилецот, која клубот од Бирминген не може да му ја дава.

Таквата ситуација сака да ја искористи Арсенал, кој од поодамна покажува интерес за Кутињо, а и сумата од 40 милиони нема да им претставува проблем.

„Топџиите“ веќе стапиле во контакт со агентот на Бразилецот и работат на негов трансфер на „Емирати“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Баерн непријатно изненадени: Дефанзивецот од Премиер лигата не е доволно брз за Бундеслигата

Eрик Дајер (30) оваа година пристигна на позајмица од Тотенхем во Баерн. На германскиот ша…