Дома Видео Курзава го има најкомичниот потег сезонава во ЛШ (ВИДЕО)

Курзава го има најкомичниот потег сезонава во ЛШ (ВИДЕО)

Фудбалерите на ПСЖ во првиот натпревар од осминафиналето од Лигата на шампионите изгубија во натпреварот против Борусија Дортмунд со 2:1.

Халанд со два гола се погрижи за победата на „милионерите“, додека за ПСЖ погоди Нејмар.

Меѓутоа после натпреварот забележан беше и потегот на Лајвин Курзава. Левиот бек на ПСЖ пресече една топка во сопствениот шеснаесетник, истрча повеќе од 50 метри, успешно се избори со неколку противници, но на крајот се упропасти.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…