Дома Топ вести Кунде ја напушта Барселона и се сели во Премиер лигата

Кунде ја напушта Барселона и се сели во Премиер лигата

Жил Кунде минатото лето пристигна во Барселона како големо засилување, но може да си замине од „Камп Ноу“ на крајот на сезоната.

Французинот имаше добра прва сезона, но ваа сезона не е задоволен како се одвиваат работите и сака да ја промени средината.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Барселона за него потроши повеќе од 60 милиони евра, но е спремна да го продаде доколку пристигне понуда од 80 милиони евра.

Силен интерес за него покажуваат Челзи и Манчестер Јунајтед, кои се спремни да ја платат сумата која ја бара Барселона.

Двата клуба му нудат централна улога во тимот, па и самиот Кунде е спремен да се пресели во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…