Дома Трансфер зона Кунде спремен да ја напушти Барселона

Кунде спремен да ја напушти Барселона


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Жил Кунде минатото лето пристигна во Барселона како големо засилување, но може да си замине од „Камп Ноу“ после само една сезона.

Французинот имаше добра сезона, но не игра на својата природна позиција, бидејќи често Чави го користи како бек.

Кунде сака да игра во центарот на одбраната и му поставил ултиматум на Чави, а во спротивно е спремен да го напушти клубот.

Барселона за него потроши повеќе од 60 милиони евра, но е спремна да го продаде доколку пристигне понуда од 80 милиони евра.

Сепак, Барса ќе се обиде да го задржи и да ангажира нов десен бек за следната сезона, а прва мета е Жоао Кансело.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Чави: Барселона има предност во преговорите со Меси

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Иднината на Лео Меси е главна тема откако стана јас…