Дома Трансфер зона Кулушевски се враќа во Серија А

Кулушевски се враќа во Серија А

Италијанските медиуми пренесуваат дека Дејан Кулушевски на лето може да го напушти Тотенхем и да се врати во Серија А.

Македонецот роден во Шведска оваа сезона во Премиер лигата запиша 28 настапи на кои постигна 6 гола и само 3 пати асистираше.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Кулушевски не е задоволен во Тотенхем и сака да се врати во Серија А, а силен интерес за него покажува Наполи.

Се очекува клубот да заработи од продажбата на Виктор Осимен и дел од парите ќе ги инвестира во крилниот напаѓач.

Кулушевски во Тотенхем пристигна пред две и пол години од Јувентус за 35 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона го продава Рафиња, ја одреди и цената

Бразилскиот репрезентативец, Рафиња на лето може да ја напушти Барселона, пренесуваат…