Дома Фудбал Останато Кој е најефикаснкиот и најпрецизниот тим од 5-те најсилни лиги?

Кој е најефикаснкиот и најпрецизниот тим од 5-те најсилни лиги?

Доколку случајно ве инетресираше кој тим од 5-те најсилни евроски лиги е најефикасен, кога се головите во прашање – ќе се изненадите!

Овично во оваа категорија имаме дуел помеѓу Барселона, Реал Мадрид или Баерн Минхен, но оваа година ситуацијата е нешто поинаква и изненадувачка.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Иако ни на крај памет не ви доаѓа Монако, сепак овој тим од француската лига е најефикасен во елитата кога е напаѓачкиот учинок во прашање.

Монако до сега постигна импресивни 49 гола, оставајќи ги зад себе Реал Мадрид со 12 голови разлика. Ливерпул е на трето место со 35 постигнати гола, исто колку што има и Рома. На 5-то место е Барселона со 34 постигнати гола.

Фалкао и дружината од кнежевството се најпрецизни оваа сезона во Европа, па импозантни 60% од ударите кон голот завршуваат во мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Хаос во Гелзенкирхен: Се тепаа албански и српски навивачи! 🎥

Во Гелзенкирхен каде што вечерва треба репрезентацијата на Србија да игра против Англија с…