Дома Видео Косоротов со гол од половина терен и донесе реми на Русија 🎥

Косоротов со гол од половина терен и донесе реми на Русија 🎥

Полска и Русија одиграа 29:29 во натпревар кој не решаваше ништо во групата, но пресметката на ов ие две екипи беше и тоа како возбудлива.

Во самиот финиш гледавме вистинска драма, Полска на три секунди дојде до водство и изгледаше дека е пред победа. Но Русите во тие три секунди благодарение на најдобриот руски ракометар Косоротов го избегнаа поразот.

Косоротов по тргнувањето од центарот направи три чекори, шутна најсилно со можеше и на изненадување на сите погоди за реми.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Удри дете со рекет на трибините на Ролан Гарос и доби само парична казна 🎥

Ирина Камелија Бегу заработи само парична казна за инцидентот од второто коло на Ролан Гар…