Дома Офсајд „Кориере“: Роналдо секој месец на Георгина и уплаќа по 100.000 евра

„Кориере“: Роналдо секој месец на Георгина и уплаќа по 100.000 евра

Кристиано Роналдо и Георгина Родригез сигурно се еден од најпознатите љубовни парови во светот.

Роналдо и Георгина веќе неколку години се во љубовна врска, а заедно имаат и ќерка Алана Мартина. Исто така Георгрина се грижи за уште три деца на Роналдо.

Од врската со Роналдо, Герогрина се подреди на семеен живот, но јасно е дека живее на високо ниво. Георгрина заработува многу со објавените фотографии на Инстаграм каде што рекламира разни брендови. Од објава добива околу 8.000 евра.

За да не се грижи за ништо Роналдо според информациите на „Кориере Дело Спорт“на нејзината сметка секој месец и уплаќа по 100.000 евра.

Ова и не е некое големо изненадување ако се знае колку Роналдо заработува од Јувентус и спонзорските договори. Само од Јувентус Португалецот добива 30 милиони евра по сезона.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Роналдо со последната фотографија од теретана го израдува понежниот пол (ФОТО)

Кристиано Роналдо продолжува да се припрема за продолжување на сезоната во својата вила во…