Дома Фудбал Лига на шампиони Конте: Хакими мора да игра подобро во одбрана

Конте: Хакими мора да игра подобро во одбрана

Интер го очекува важен меч во Лигата на шампиони во Германија против Борусија Менхенгладбах.

После четири кола Интер во Лигата на шампионите има само четири освоени бодови и се наоѓа блиску до елиминација. Денес Интер гостува кај лидерот во групата Борусија Менхегладбах, а првиот меч беше завршен со 2:2.

Пред овој натпревар Конте зборуваше за Хакими и порача дека мора да ја поправи играта во одбраната.

„Одете и погледнете што на почетокот на сезоната кажав за Хакими. Останувам доследен на себе. Тој има потенцијал, но мора многу да работи на играта во одбраната. Во Италија постојат притисоци, очекувањата и барањата се поголеми отколку во Германија и Премиер лигата, посебно во тим како Интер. Тој е играч кој има добар потенцијал, но мора да работи знаејќи дека има притисок“, изјави Конте на прес-конференцијата пред мечот.

Ќе потсетиме, Интер мора да победи ако сака да ги задржи математичките шанси за пласман во следната фаза.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Фантастично деби: Мајсторски гол на Лука Јовиќ🎥

Лука Јовиќ пред неколку дена се врати во Ајнтрахт Франкфурт на позајмица од Реал Мадрид и …