Дома Фудбал Италија Конте и Интер се налутија, па ја откажаа прес-конференцијата

Конте и Интер се налутија, па ја откажаа прес-конференцијата

Tимот на Интер утре ќе им се врати обврските во домашното првенство, „нероаѕурите“ гостуваат кај Фиорентина.

Фиорентина во овој натпревар влегува со четири порази во низа и поради Интер е фаворит, но нема сомневање дека домаќините ќе бидат мотивирани конечно да ја прекината црната серија.

Она што привлече внимение пред овој натпревар е што Интер ја откажа редовната прес-конференција пред натпреварот. Клубот ја откажа конференцијата во знак на револт кон медиумите во Италија.

„Вчера „Кориере дело Спорт“ објави навредлив текст за нашиот тренер. Сакаме да испратиме порака до сите медиуми дека треба да покажат почит, па затоа денес нема да одржи прес-конференција“, стои во соопштението на Интер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Невидена ситуација до сега: Бараат место во Ла Лига зошто им заминал најдобриот стрелец

Екипата на Реал Сарагоса испрати скоро неверојатно барање до Фудбалскиот сојуз на Шпанија.…