Дома Останати Авто Мото Конечно: Јавноста ќе може да го види Шумахер

Конечно: Јавноста ќе може да го види Шумахер

Пред седум години, еден од најдобрите возачи на Формула 1 на сите времиња, Михаел Шумахер, се здоби со тешка повреда за време на скијање и оттогаш многу малку се знае за неговата здравствена состојба.

Сега, по толку долг временски период, јавноста ќе дознае во каква состојба се наоѓа Шумахер, бидејќи ќе се отворат вратите на неговиот дом за јавноста.

Семејството на Шумахер ќе дозволи ТВ екипа да влезе во домот во кој живее Шумахер, а тоа ќе го дозволат за потребите за снимање на документарен филм.

Засега не е познато кога ќе биде објавен филмот, а екипата ќе добие ексклузивни снимки од неговиот дом.

„Михаел Шумахер е буден, дише, убаво му чука срцето. Тој веројатно може да седне, можеби дури и да направи чекор со помош на други, но не повеќе од тоа“, изјави познатиот невролог Ерих Ридерер во француски документарец на ТМЦ,

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Големо интервју на Перез – детално ја објаснува идејата за Суперлигата!

Во претходните денови се крена многу прашина откако 12 клубови се решија да формираат ново…