Дома Фудбал Англија Конечно малку добри вести за навивачите на Ливерпул

Конечно малку добри вести за навивачите на Ливерпул

Во сите проблеми во овој момент за Ливерпул и Јирген Клоп конечно за „црвените“ пристигнува една позитивна вест.

Клубот од „Енфилд“ е во серија од лоши резултати, а „Еуроспорт“ пренесува вест и дека финаниската ситуација не е ако претходно. Договорите на Салах и Ван Дајк истекуваат и се шпекулира дека пораид актуелната ситуацијата ќе можат да го продолжат на само еден од нив.

Меѓутоа сега во сите тие лоши вести пристигнуваат и малку добри.

Вирџил Ван Дајк успешно се опоравува од повредата и на терените би можеле да го видиме на почетокот на март, пренесуваат англиските медиуми. Клоп е во големи проблеми, Фабињо и Хендерсон се принудени да играат како стопери, Матип е повеќе повреден отколку што е здрав, така враќањето во март на Ван Дајк секако би била одлична работа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Memories: Легендарниот гол на Кака на „Олд Трафорд“🎥

Манчестер Јунајтед и Милан ќе играат големо европско дерби во осминафиналето од Лига Европ…