Дома Луд Спорт Комичен пенал и промашување на векот🎥

Комичен пенал и промашување на векот🎥

Напаѓачот на Галатасарај, Мауро Икарди се посрамоти на мечот против Истанбулспор и стана мета  на потсмев.

Галатсарај доби пенал, а Актуркоглу наместо да шурира на гол само ја турна топката во страна, очигледно во договор со Икарди.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Аргентинецот стигна до топката и промаши празен гол, па стана хит на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Колку заработил најдобриот македонски тенисер во 2023 година?

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски во моментов е на 308. место на АТП-листата, …