Дома Македонски спорт Мак фудбал „Комити“ со кратка и јасна порака по поразот на Вардар од Воска – реконструкција!

„Комити“ со кратка и јасна порака по поразот на Вардар од Воска – реконструкција!

Екипата на Вардар денес претрпе пораз од Воска Спорт во Охрид (2:1) во еден од најважните натпревари во сезоната.

Воска со победата направи предност од +5 во однос на Вардар кој е трет. Со оглед на тоа дека Силекс е скоро сигурно прв, тогаш е јасно дека единствената шанса за Вардар за враќање во ПМФЛ е баражот. После денешниот пораз на црвено-црните сигурно ќе им биде потешко.

„Комити“ изразија незадоволство од начинот на играта на Вардар и со кратка побараа промени.

Фото: ФК Вардар

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Шишковски: Македонската јавност верува во нас затоа што ние докажавме дека можеме!

Македонија на стартот на јуни на ја очекуваат четири натпревари против Бугарија (2. јуни),…