Дома Фудбал Италија Кога се сака се се може: Експресно средени соблекувалните на Наполи! (ФОТО)

Кога се сака се се може: Експресно средени соблекувалните на Наполи! (ФОТО)

Mногу бура се крена на Апенините со изјавата на Карло Анчелоти и видеото кое објави Наполи за ситуацијата на „Сан Паоло“.

Тренерот на Наполи јавно зборуваше за ситуацијата во која се наоѓа стадионот во Неапол изјавувајќи дека за два месеци можело да се изгради куќа, а не пак да се поправат соблекувални.

Утрово вицешампионот на Италија на официјалниот Твитер профил објави кратко видео од состојбата на соблекувалните.

Меѓутоа луѓето задолжени за поправка на состојбата работеа цело утро и сега ситуацијата изгледа далеку пoдобро.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Натпреварот на сезоната во Италија пред празни трибини или на неутрален терен!?

Сезонава во Серија А три тима се во борба за Скудетото. Јувентус и Интер од почетокот на в…