Дома Топ вести Клоп спрема трансфер „бомба“ од 60 милиони

Клоп спрема трансфер „бомба“ од 60 милиони

Јирген Клоп оваа сезона поради кратката клупа и малите алтернативи на неколку позиции му „пропадна сезоната“.

„Црвените“ до крајот на сезоната ќе се борат за место во Европа, а во Лигата на шампиони имаат шанси за четвртфинале.

Меѓутоа, Клоп веќе прави планови за следната сезона и ја одреди примарната трансфер цел.

Германецот сака да го засили средниот ред со нов креативец, бидејќи Вајналдум сигурно заминува на лето.

Најголема желба на „црвените“ е францускиот плејмејкер Хусем Оуар, кој блеска во дресот на Лион.

Францускиот клуб за неговата слобода бара 60 милиони евра, сума која Ливерпул наводно е спремен да ја плати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oфицијално: Флик го напушта Баерн!

Tренерот на Баерн Минхен Ханси Флик и официјално си заминува. Германскиот стратег за негов…