Дома Фудбал Англија Клоп: Салах е најдобар фудбалер во моментов!

Клоп: Салах е најдобар фудбалер во моментов!

Ливерпул одигра фантастичен меч и со 5:0 победи на гостувањето кај Ватфорд.

Менаџерот на „црвените“ Јирген Клоп не ја криеше радоста и после мечот особено го пофали Салах и тврди дека во моментов нема подобар играч од него.

„Беше прекрасно! Не можам да кажам ништо друго. По репрезентативната пауза е тешко е да се најде ритам, но момците беа фантастични, иако имавме само еден заеднички тренинг“.

„Салах е топ фудбалер. Сите го гледаме тоа. Кој е подобар од него? Не мораме да зборуваме за она што го имаат направено Роналдо и Меси за светскиот фудбал и нивната доминација. Но во моментов, Салах е најдобар на светот“, заклучи Клоп. 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…