Дома Трансфер зона Клоп и Солскјер се „тепаат“ за играч на Лајпциг

Клоп и Солскјер се „тепаат“ за играч на Лајпциг

Ливерпул и Манчестер Јунајтед се силно заинтересирани за дефанзивецот на Лајпциг, Ибрахима Конате, пренесуваат медиумите на Островот.

Двата клуба веќе започнале разговори со агентот на Конате и сакаат да го донесат во своите редови во јануари.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


20-годишниот Конате одлично ја започна сезоната и го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Клоп е во потрага по дефанзивец кој ќе може да го замени повредениот Ван Дајк, но исто така во иднина да биде и негов партнер во дефанзивната линија.

Солскјер исто така е во потрага по квалитетен дефанзивец, па останува да видиме кој ќе ја добие битката за потписот на Конате.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…