Дома Трансфер зона Клоп избрал стопер ама управата не го одобрила

Клоп избрал стопер ама управата не го одобрила

Ливерпул е во серија на лоши резултати, „црвените“ од самиот почеток на сезоната имаат проблеми со стоперите.

Прво се повреди Ван Дајк, додека Матип повеќе беше надвор отколку што беше на располагање. Фабио и Хендерсон ја покриваа „дупката“ во одбраната. Клоп добро знае дека тоа е проблем, но во управата изгледа не мислеле така.

Според информациите од Островот Клоп го договорил стоперот Пер Шурс од Ајакс кој е одличен сезонава.

Управата на Ливерпул не била за таа идеја и го оставила Клоп во грижи. Како и да е ако Ливерпул не донесе стопер во овој преоден рок тогаш тоа ќе мора да го направи во летниот, бидејќи се посебно „тенки“ оваа позиција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на Бриж🎥

Европските гиганти покажуваат силен интерес за младиот дефанзивец на Клуб Бриж, Одилон Кос…