Дома Фудбал Англија Клоп е цар: Еве на кој начин ги изненади своите фудбалери!

Клоп е цар: Еве на кој начин ги изненади своите фудбалери!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Герамнскиот тренер Јирген Клоп најде многу инетресен метод за да го опорави тимот после шокантниот пораз од Бурнмаут.

Имено, тренерот на Ливерпул реши малку да ја опушти екипата после незгодниот пораз и во понеделникот го одведе комплетиот тим на дводневен излет во Барселона.

Како што пренесуваат англиските медиуми целта на Клоп му била зближување на екипата и своеврстен „тим-билдинг“. Германецот верува дека тоа одлично ќе влијае на играчите да се опуштат малку во топлите краеви и таму добро прихички да се припремат за мечот со Вест Хем.

Харизматичмиот тренер е познат по тоа што му придава големо значење на тимскиот дух и на добрата атмосфера во соблекувалната, па ова би требало да биде одличен потег во таа насока.

Екипата вчера воопшто не тренираше, додека за денес е предвиден тренинг, па вечер одење на „Камп Ноу“ и гледање на натпреварот Барселона – Борусија Мехенгладбах.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…