Дома Фудбал Лига на шампиони Клоп веќе го знае противникот на ждребот: Мене секогаш ме спојуваат со нив

Клоп веќе го знае противникот на ждребот: Мене секогаш ме спојуваат со нив

0
klop

Ливерпул со високи 7:0 ги победи Спартак на „Енфилд“ и како првопласиран во групата ќе го чека ждребот за осминафинале.

„Црвените“ со 23 гола во 6 натпревари станаа најефикасната англиска екипа во историјата на групната фаза.

„Никој не можеше да замисли дека вечерва ќе заврши вака. За двете екипи ова беше натпревар на се или ништо. Спартак е силна екипа и тешко е да се игра против нив. Ова навистина беше една прекрасна вечер. Малку го променивме тимот, но момците беа одлични. Одбраната функционираше добро, тоа посебно ми се допадна“, истакна Клоп, а потоа ја прокоментира ждрепката.

„Не сум загрижен за тоа кој ќе го добиеме. Мене ждребот секогаш ме спојува со Реал Мадрид, ќе видиме како ќе биде сега. Немам некои фаворити, ќе биде убаво после долго време да играме во осминафинале“, заклучи Германецот.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ибра повторно погоди, ЛА Галакси на чекор до плеј-оф

Фудбалерите на Лос Анџелес Галакси синоќа во гости ја победија Минесота со 3:1, а во листа…