Дома Останати Тенис Кирјос се чуди: Како јас сум го победил Ѓоковиќ?

Кирјос се чуди: Како јас сум го победил Ѓоковиќ?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Новак Ѓоковиќ игра одлично на Австралија Опен, а денес доминантно го победи домашниот тенисер Алекс Де Минор со 3:0 во сетови (6:2, 6:1 и 6:0).

По овој триумф на Ѓоковиќ се огласи Ник Кирјос кој мораше да го пропушти Австралија Опен поради повреда. На Кирјос не му беше јасно како тој успеал да го победи Ѓоковиќ.

„Кога го гледам Новак как оигра ме прави да се чувствувам подобро поради мојот тенис. Како го победив овој човек“, објави Кирјос на социјалните мрежи.

Ѓоковиќ во среда го чека четвртфиналето во кое за противник ќе го има рускиот тенисер Рубљов.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ивановски поразен, не успеа да се избори за уште едно финале

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Македонскиот најдоба…