Дома Македонски спорт Мак ракомет Кил, и Столе те чека! (ФОТО)

Кил, и Столе те чека! (ФОТО)

Вчера се најавуваше, а утрово добивме потврда – Столе е спремен за Кил!

Стојанче Стоилов некое време се опоравува од повредата, а утрово тој се најде на списокот на играчи за натпреварот со Кил.

Од повредата Столе се опоравуваше неколку недели и нема дилеми дека ова е одлична вест за тренерот Писонеро пред денешниот натпревар против германскиот тим.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Официјално: Роналдо е првиот фудбалер милијардер!

Кристиано Роналдо е првиот фудбалер во историјата кој станал милијардер. Магазинот „Форбс“…