Дома Фудбал Англија Кеита: Се надевам дека Вернер ќе дојде во Ливерпул

Кеита: Се надевам дека Вернер ќе дојде во Ливерпул

0

Наби Кеита може да одигра клучна улога во трансферот на Тимо Вернер од Лајпциг во Ливерпул.

На 22-годишниот Вернер договорот му истекува на крајот од 2020. година, а се претпоставува дека ке замине од Лајпциг летоска доколку не потпише нов договор во наредните неколку месеци.

Ливерпул веќе долго се поврзува со Вернер, кој постигна 13 погодоци на 24 настапи во сите натпреварувања оваа сезона.

Кеита изјави дека Вернер му бил еден од најдобрите пријатели додека биле во Лајпциг и сега се надева дека ќе дојде во Ливерпул.

„Игравме заедно во Лајпциг и беше еден од моите најдобри другари. Доколку сака да замине, се надевам дека ќе дојде кај нас.“ – изјави Кеита.

Вернер во 101 настап во дресот на Лајпциг постигна 55 погодоци во сите натпреварувања.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Де Лихт на пат за Торино, ПСЖ и кажа НЕ на Барса

Нашата редакција секој ден навремено ве известува за сите случувања на трансфер пазарот. -…