Дома Трансфер зона Кеисуке Хонда претставен во новиот клуб

Кеисуке Хонда претставен во новиот клуб

Ветеранот Кеискуе Хонда во набрзина промени неколку клубови, Хонда по заминувањето од Ботофаго потпиша договор со Портимоненсе, но тој договор беше брзо раскинат, сега пронајде нов ангажман.

Хонда беше слободен играч и преговараше со повеќе клуба, а на крајот се договори со азербејџанскиот шампион Нефчи од Баку.

Иако е на залезот од кариерата и има 34 години, Хонда не се реши да се врати во татковината и продолжи да игра во странство.

За репрезентацијата на Јапонија Хонда одигра 98 натпревари и постигна 37 голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мбапе му дал ветување на Реал Мадрид

Во Реал Мадрид се убедени дека наредното лето ќе им се приклучи еден од најдобрите фудбале…