Дома Останати Кошарка Кармело Ентони потпишува едногодишен договор

Кармело Ентони потпишува едногодишен договор

Кармело Ентони и во наредната сезона ќе го носи дресот на Портланд.

Се претпоставуваше дека Мело би можел да се врати во Њу Јорк Никс, но на крајот одлучи да остане во Портланд, екипата во која ја оживеа кариерата.

Ќе потпише едногодишен договор и со тоа ќе биде дел од перспективната екипа која повторно ќе се бори за што поголем домет во НБА лигата заедно со Јусуф Нуркиќ.

Тој претходната сезона во натпреварите од плеј-офот забележа 15.4 поени и 6.3 скокови во просек.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Легендарен тајм-аут: Ги повика играчите и не им кажа ништо 🎥

Tренерот на Барселона, Шарунас Јасикевичиус во вчерашниот натпревар против Валенсија напра…