Дома Фудбал Карвахал дефинитивно ќе го пропушти „Ел Класико“

Карвахал дефинитивно ќе го пропушти „Ел Класико“

Дани Карвахал даде се од себе за што побрзо да се опорави и да заигра во „Ел Класико“, но неговата состојба се влоши.

Од Мадрид денес стигна вест дека Крвахал морал повторно да се врати на терапиите и инидивидуалната работа, па сега е јасно дека нема да настапи во „Ел Класико“.

За среќа на Зидан, Лукас Васкез игра одлично на позицијата десен бек и затоа изоставувањето на Карвахал во претходниот месец не се почувстувва.

Сезонава Карвахал имаше неколку повреди, одигра 12 натпревари од можни 38 и така за него ова е сезона за заборав.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Борусија не издржа, Сити до победа и полуфинале, на „Енфилд“ без голови“ 🎥

Во вечерашните двојки во четвртфиналето од Лигата на шампионите не видовме некое изненадув…