Дома Топ вести Капитенот на Лацио е примарна трансфер цел на Интер

Капитенот на Лацио е примарна трансфер цел на Интер


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Италијанските медиуми пренесуваат дека примарна трансфер цел на Интер во зимскиот преоден рок ќе биде капитенот на Лацио, Лукас Биглиа.

Новиот тренер Пиоли мошне добро ги познава квалитетите на Аргентинецот, затоа што заедно работеа во Лацио и токму тој инсистира повторно да го има во својот тим.

Биглиа има договор со Лацио до 2018 година, но сеуше не се отпочнати преговори за продолжување на соработката, па и самиотн ќе инсистира на преселба во Интер како чекор напред во кариерата.

„Нероаѕурите“ се спремни да платат 26 милиони евра за да му ја исполнат желбата на својот нов тренер, па останува да видиме дали оваа сума ќе биде доволна за Лацио да го пушти својот капитен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…