Дома Фудбал Италија Капитенот на Интер во војна со навивачите!

Капитенот на Интер во војна со навивачите!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Капитенот на Интер, Мауро Икарди влезе во војна со навивачите откако ги навреди во својата автобиографија. Покрај тоа што доби свирежи на стадионот, тој доби и заканувачки пораки од страна на најрадикалните фанови.

Навивачите влегоа во војна со Икарди откако излезе неговата биографија, а особено се бесни на делот во кој Аргентинецот опишал момент кога се соочил со еден од водачите на навивачите.

„Ќе се соочам со нив. Колкумина се? 50, 100, 200? Во ред, слушајте ме внимателно, ќе им донесам 100 криминалци од Аргентина и сите ќе ги убијам“, пишува во делот од биографијата на Икарди.

Откако работите се вжештија Аргентинецот се обиде да испрати извинување кое навивачите не го прифатија, туку во неделата му одговoрија со транспарент со пораката: „Ние сме тука, кога ќе дојдат твоите аргентински пријатели, дали ќе не предупредиш или тоа ќе го направиш како кукавица?“.

Војната помеѓу навивачите и Икарди доаѓа во многу незгоден момент за славниот клуб, кој лошо влезе во сезоната и по осум кола во Серија А се наоѓа на 11-то место со исто толку бодови.

Инаку, Икарди минатата недела го продолжи договорот со Интер до 2021 година. Тој стана еден од најплатените играчи во Серија А со годишна плата од 5,5 милиони евра (без бонуси), а откупната клаузула по изнесува 110 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Се спушта завесата во Премиер лигата: Лестер или Евертон, еден ќе ја напушти елитата

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Денес има го…