Дома Трансфер зона Капитенот го напушта Реал Мадрид по 23 години, познат и новиот клуб

Капитенот го напушта Реал Мадрид по 23 години, познат и новиот клуб

Kaпитенот на Реал Мадрид, Начо одлучил да ја прифати понудата од саудискиот Ал Кадсиах и од наредната сезона ќе настапува во овој клуб.

Начо така ќе си замина од гигантот од Мадрид по цели 23 години откако во клубот пристигна во 2001 година.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Дефанзивецот се договорил со Ал Кадсиах и ќе потпише договор до јуни 2026. Финансиските услови од договорот засега не се откриени.

Реал Мадрид веќе бил информиран за одлуката на Начо, па така ќе мора да пронајде негова замена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер и Манчестер Јунајтед спремаат трампа

Интер е заинтересиран за дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Арон Ван-Бисака, пренесуваат …