Дома Трансфер зона Како Манчестер Јунајтед поради временските зони пропуштил да го доведе Халанд

Како Манчестер Јунајтед поради временските зони пропуштил да го доведе Халанд

Манчестер Јунајтед можел да го доведе Ерлинг Халанд за три милиони фунти кога Норвежанецот го носеше дресот на Молде, но поради збунка со временските зони шансата била испуштена.

Во јануари 2020 Јунајтед ја загуби битката за потписот на Хaланд, напаѓачот тогаш се реши за преселба во Борусија Дортмунд.

„Мирор“ сега пишува дека првиот неуспешен обид Јунајтед го имал кога Халанд го носел дресот на Молде. Тога временските зони направиле збунка па Халанд завршил во Молде.

Манчестер Јунајтед требало да му се јави на Халанд во часот за да се договори за трансфер од три милиони фунти. Директорите на Јунајтед се јавиле во 9 часот, но во 9 часот по британско време, во Норвешка тогаш било 10 часот, па добиле одговор дека Халанд го завршил трансферот во Салзбург.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти ја започнаа трката за новиот „бисер“ на Салцбург

Салзбург после Ерлинг Халанд изгледа има ново голгетерско чудо. Австрискиот шампион има но…